Nieodpowiedzialny dziadek za kołkiem

21.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kierowca   #nietrzeźwy   #dziadek   #wnuk   #zbąszyń   

Ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał 62-letni mieszkaniec Zbąszynia, zatrzymany przez policjantów do kontroli drogowej. Najbardziej bulwersujący jest fakt, iż pasażerem pojazdu był 9-letni wnuczek mężczyzny. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości nieodpowiedzialny dziadek odpowie przed Sądem. Za popełnione przestępstwo grozi kara 2 lat więzienia.

 

W dniu 19 kwietnia w godzinach wieczornych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu pełniąc służbę na terenie Zbąszynia zauważyli jadącego Forda Mondeo, który nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Policjanci podejrzewając, iż kierowca pojazdu może być pod wpływem alkoholu zatrzymali auto do kontroli.

Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się chwilę później. Kontrola kierowcy wykazała, iż mężczyzna miał ponad 1,5 promila w wydychanym powietrzu. Jak się okazało pasażerem samochodu był 9 –letni wnuk mężczyzny. Ponadto kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Nietrzeźwy kierowca Forda stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia. Ponadto odpowie również z art. 97 Kodeksu Wykroczeń – czyli niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy udało się wyeliminować z drogi kolejne zagrożenie, jakim niewątpliwie są nietrzeźwi kierujący. Strach pomyśleć do czego mógł doprowadzić brak wyobraźni ze strony mężczyzny. Jak wiadomo alkohol nigdy nie jest dobrym doradcą w takich sytuacjach.

 

Pamiętajmy, iż kiedy decydujemy się wsiąść za kółko pod wpływem alkoholu zagrożone jest nie tylko nasze życie, ale również życie innych uczestników ruchu drogowego, a także pasażerów naszego samochodu – w tym członków rodziny, dzieci, wnuków… Pomyślmy czy warto…

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu apeluje do mieszkańców powiatu o to, aby nigdy nie dopuszczali nietrzeźwych kierowców do wsiadania za kierownicę. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo naszych bliskich oraz nas samych.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pamiętali o ofiarach Zsyłki na Sybir

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: Internet

Komentarze