Niebezpieczny wypadek w Paproci

16.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #auto   #paproć   #nowy tomyśl   

W sobotę, 12 stycznia 2019r., około godziny 23:20, na drodze wojewódzkiej 308, w miejscowości Paproć, doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym.

 

Ciągnik siodłowy z naczepą poruszał się w kierunku Opalenicy, natomiast Renault Scenic przemieszczał się w kierunku Nowego Tomyśla. Praktycznie na wysokości auto – komisu osobowe Renault zaczęło zjeżdżać na przeciwny pas ruchu i pomimo reakcji kierowcy ciężarówki doszło do zderzenia pojazdów. 

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Nowy Tomyśl oraz jednostka OSP Bukowiec. W momencie przyjazdu służb ratunkowych na miejsce zdarzenia kierowca ciężarowej Scani znajdował się poza pojazdem, natomiast prowadzący Renault Scenic był wewnątrz roztrzaskanego samochodu. 

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji, wydobyciu poszkodowanego kierowcy i udzieleniu rannemu kwalifikowanej pierwszej pomocy. W dalszej kolejności poszkodowanym zajęła się załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, która podjęła decyzję o natychmiastowym transporcie uczestnika zdarzenia do nowotomyskiego szpitala. 

W wyniku zderzenia praktycznie całkowitemu zniszczeniu uległ samochód osobowy, w ciężarówce zniszczeniu uległ przód pojazdu. 

Na czas działań ratowniczych i dochodzeniowych ruch na drodze był całkowicie wstrzymany.


To może Cię także zainteresować:
Chciał oczyścić komin metodą wypalania
Interwencja strażaków na terenie firmy w Lwówku
Wypadek w Opalenicy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze