Motocyklista poniósł śmierć po wypadku w okolicach Sątop

17.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #śmierć   #wypadek   #motocyklista   #nowy tomyśl   

Do śmiertelnego wypadku w skutkach doszło w niedzielę, 13 października 2019r., przed godziną 14, na drodze powiatowej między Sątopami, a skrzyżowaniem z drogą wojewódzką 308.

 

W bok prawdopodobnie zawracającego samochodu osobowego marki Skoda Roomster uderzył motocykl prowadzony przez mieszkańca Sątop. W pojeździe podróżowało pięć osób, które opuściły uszkodzone auto przed przyjazdem służb ratunkowych. Uwzględniając liczbę osób biorących udział w zdarzeniu zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bukowiec, OSP Sątopy oraz dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Najbardziej poszkodowany w wypadku został 39 letni motocyklista, który karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu. Pozostali uczestnicy zdarzenia po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy odmówili dalszej hospitalizacji. 

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w pojazdach, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR, kierowaniu ruchem oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych. Z powodu wypadku droga przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. 

Niestety kilka godzin po zdarzeniu z nowotomyskiego szpitala dotarła tragiczna wiadomość o śmierci motocyklisty.To może Cię także zainteresować:
Plaga pożarów w okolicach Nowego Tomyśla
Debata społeczna w Nowym Tomyślu
Wypadek w pobliżu komendy

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | Opracowanie i zdjęcia: asp. sztab. Andrzej Łaciński

Komentarze