Mercedes wypadł z pasa autostrady

28.10.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #autostrada   #auto   #miedzichowo   

W czwartek, 24 października 2019r., na kilka minut przed godziną 15, osobowy Mercedes z ogromną prędkością wypadł z pasa autostrady A2, na wysokości węzła drogowego w Bolewicku.

 

Samochód poruszał się w kierunku Poznania, a w nim podróżowało pięć osób: dwie osoby dorosłe, 19 letni chłopak i dwie dziewczynki w wieku 12 i 15 lat. Pojazd zatrzymał się po dachowaniu na poboczu drogi na uszkodzonej siatce ogrodzenia zabezpieczającego autostradę. 

Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl i OSP Bolewice, trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja i służby autostradowe. 

W momencie dotarcia na miejsce zdarzenia służb ratunkowych osoby podróżujące samochodem znajdowały się na zewnątrz roztrzaskanego pojazdu. 

Działania ratownicze skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym uczestnikom wypadku oraz na segregacji poszkodowanych osób przez lekarza pod kątem priorytetów ratowniczych. 

Wszyscy uczestnicy tego niebezpiecznego zdarzenia zostali przetransportowani do szpitali w Poznaniu, Nowym Tomyślu i Wolsztynie. W przypadku dwóch dorosłych osób lekarz uznał stan zagrażający życiu. 

Działania ratownicze i czynności dochodzeniowe prowadzone przez Policje nie spowodowały utrudnień w ruchu kołowym na autostradzie.


To może Cię także zainteresować:
Plaga pożarów w okolicach Nowego Tomyśla
Obróbka skrawaniem - pełna automatyka procesu
Debata społeczna w Nowym Tomyślu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze