Kolejny pożar w budynku owianym złą sławą

04.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #pożar   #ogień   #nowy tomyśl   

We wtorek, 23 kwietnia 2019r., około godziny 20, strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bukowiec i OSP Boruja Kościelna zostali zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Nowym Tomyślu, przy ulicy Topolowej. Zaniedbany budynek, w którym już dawno odłączono wszystkie media był doskonale znany nowotomyskim strażakom, ponieważ wcześniej pod tym adresem dochodziło już do kilku groźnych pożarów, nawet ze skutkiem śmiertelnym.

 

Mając wiedzę, że w budynku mogą przebywać ludzie o nadszarpniętej reputacji, do działań ratowniczo-gaśniczych zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej. Przypuszczenia okazał się właściwe. W momencie dotarcia na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu pożar obejmował pomieszczenia piwniczne, dwie osoby podtrute dymami pożarowymi znajdowały się na zewnątrz. Właśnie te osoby poinformowały strażaków, że wewnątrz mogą przebywać jeszcze trzy osoby. Akcja ratownicza polegała na jednoczesnym gaszeniu pożaru, oddymianiu pomieszczeń i poszukiwaniu zaginionych. Na szczęście po dokładnym sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń nie znaleziono innych osób. Na miejsce pożaru Kierujący Działaniami Ratowniczymi zadysponował Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przyjeździe przejął poszkodowanych i z objawami podtrucia przetransportował do szpitala w Nowym Tomyślu na szczegółowe badania. Dalsza cześć działań ratowniczych polegała na dogaszeniu spalonych przedmiotów i wynoszeniu ich na zewnątrz oraz na sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń kamerą termowizyjną. Pożar strawiła nagromadzone w części piwnicznej stare meble i różnorodne przedmioty. Tym razem akcja ratownicza została zakończona bez ofiar, po dwóch godzinach działań.


To może Cię także zainteresować:
Nocny pożar budynku mieszkalnego w Turkowie
Święto Konstytucji 3-go maja w Nowym Tomyślu
W garażu spłonął doszczętnie samochód

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | Opracowania: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl

Komentarze