Kolejne ulice z kanalizacją

03.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#ulica   #kanalizacja   #zbąszyń   

Jeszcze w tym roku mieszkańcy ulic Polnej, Leśnej, Ogrodowej i Sadowej w Zbąszyniu zostaną podłączeni do sieci kanalizacyjnej, której budowa właśnie się rozpoczęła.

 

Przetarg na wykonanie zadania, za blisko 1,4 mln zł, wygrała firma Robinex Roberta Mączkowskiego z Wolsztyna. Gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, które pokryło ponad 60 proc. wydatków. Prace mają zakończyć się we wrześniu. Koparki widać jeszcze na ul. Promenada i Mostowej. Również we wrześniu mają dobiec końca prace na ul. Holenderskiej i Granicznej. Roboty zostały tam bowiem wstrzymane na pewien czas przez to, że natrafiono na rury z gazem. Kanalizacja ma również dotrzeć do wsi. W poprzednich latach skupiono się na tych wokół jeziora Błędno. Z tej grupy zostały Perzyny, w których rury montowane będą w tym samym czasie, co w Strzyżewie i Nowym Dworze. Prace rozpoczną się wówczas, gdy gmina otrzyma dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Do sieci podłączone będą też kolejne ulice w Nądni - Nowa i Kwiatowa.

 

To może Cię także zainteresować:
Pamiętali o ofiarach Zsyłki na Sybir
Ciężarówka zjechała z pasa autostradowego
Pijany 17-latek bez uprawnień w VW Golfie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl | foto: serwis.zbaszyn.pl

Komentarze