Kłusownik zatrzymany na gorącym uczynku

11.03.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #kłusownik   #zatrzymany   #strzyżewo   #zbąszyń   

Wspólne działania zbąszyńskich policjantów i funkcjonariuszy Państwowej Straży Łowieckiej zakończyły się zatrzymaniem na gorącym uczynku 70-latka podejrzanego o kłusownictwo.

 

W środę 6-go marca br. w Strzyżewie, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Zbąszyniu prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej działania, zmierzające do zatrzymania mężczyzny podejrzanego o kłusownictwo. W związku z ujawnioną w zagajniku leśnym pułapką na zwierzynę leśną, przeprowadzono obserwację za pomocą kamery zamontowanej na drzewie tzw. foto-pułapki. Dzięki niej funkcjonariusze wiedzieli w jakich godzinach kłusownik przychodzi sprawdzać zastawioną przez siebie pułapkę. Po zakończeniu regulowania wnyków przy pułapce, policjanci przystąpili do zatrzymania mężczyzny, którym okazał się być 70- letni mieszkaniec Strzyżewa. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów, a także do wcześniejszego skłusowania sarny oraz dzika Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed Sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Niestety, pomimo licznych sukcesów w walce z kłusownictwem proceder ten nadal trwa, a jego skala jest zatrważająca. Nie tylko zwiększenie skuteczności działań wymierzonych w ten proceder może doprowadzić do jego minimalizacji, ale przede wszystkim zmiana w społecznej świadomości, w której to zjawisko postrzegane jest jako problem mało istotny. 

Jeżeli zauważysz w lesie coś podejrzanego lub niepokojącego koniecznie powiadom o tym Straż Leśną lub Policję.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek z udziałem trzech pojazdów w Chojnikach
Policjanci spotkali się z pierwszakami
Dożynki Gminne w Stefanowie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: nowy-tomysl.policja.gov.pl

Komentarze