Jak zrobić meble ogrodowe drewniane?

30.06.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #ogród   #architektura ogrodowa   #meble ogrodowe   #palety   #diy   

Dla jednych osób wykonanie drewnianych mebli do ogrodu będzie prawdziwą czarną magią. Natomiast dla innych okaże się ciekawym wyzwaniem. Warto jednak dowiedzieć się, na czym mniej więcej polega własnoręczne zrobienie mebli do ogrodu. Może okazać się, że takie zajęcie stanie się Twoją prawdziwą pasją.

 

Wybór drewna i pozostałych produktów

Chociaż mając na myśli drewniane meble, pewnie wyobrażamy sobie po prostu deski zmontowane w jedną całość, warto zastanowić się nieco głębiej nad dopasowaniem odpowiednich gatunków drewna. Najtańszym, a także najłatwiej dostępnym gatunkiem drewna, jest sosna oraz modrzew. Okazuje się, że rzeczywiście większość mebli jest wykonanych właśnie z tego gatunku drewna. Ale osoby mające zdecydowanie większe oczekiwania, w pierwszej kolejności skupią się na takich gatunkach, jak dąb, jesion, czy też olcha. Wtedy mamy do czynienia ze zdecydowanie trwalszymi i odporniejszymi na różne czynniki pogodowe, meblami.

Coraz większą popularnością cieszą się również meble, które są wykonane z gatunków egzotycznych. Ciekawą propozycją będzie teak, który można łatwo modyfikować pod względem kolorystycznym.

Pozostałymi produktami, będą wszelkiego rodzaju impregnaty, farby do drewna, wkręty, czy też wsporniki. W ten sposób będzie możliwa nie tylko ochrona drewnianych mebli, ich stylizacja, ale również profesjonalny montaż.

Meble, które chcesz mieć u siebie

Przyszedł czas na dokładne określenie również tego, jakie meble chcesz mieć w swoim ogrodzie, bądź też na tarasie. Do wyboru masz naprawdę szeroki asortyment. Zaczynając od tradycyjnych krzeseł i ławek, poprzez stoliki, ławy kawowe, a kończąc na bardziej ekskluzywnych meblach, takich jak leżaki, sofy, czy też łóżka ogrodowe. Warto najpierw się zastanowić, na jakie dokładnie meble masz ochotę, a także jakie konkretne typy zmieszczą się w strefie przygotowanej pod aranżację.

Montaż mebli

Przycinanie desek, szlifowanie, a następnie zabezpieczanie przed warunkami pogodowymi, pewnie będzie dość czasochłonne. Jednak wykonanie tych zadań jest po prostu niezbędne do tego, żeby meble nabrały wymarzonego kształtu, a także były wytrzymały na wszelkie czynniki.

Później dopiero przechodzisz do momentu łączenia ze sobą poszczególnych elementów. Zwykle do tego typu czynności jest Ci potrzebna jeszcze jedna osoba, która pomoże Ci w utrzymaniu odpowiedniej wysokości, czy też zachowaniu równego poziomu.

Efekty końcowe

Efekty końcowe bywają zdumiewające. Jednak nie zawsze może zdarzyć się tak, że będziemy całkowicie zadowoleni z tego, co zrobiliśmy. Jeżeli istnieje cień prawdopodobieństwa, że jednak Twoja praca pójdzie na marne, warto w takich okolicznościach rozważyć jednak zakup gotowych, np. takich mebli ogrodowych (https://ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe). Przykładowe meble ogrodowe, z powodzeniem znajdziesz między innymi w tym sklepie z wyposażeniem ogrodowym - Ogrodolandia.

Znajdziesz tutaj nie tylko meble wykonane z różnych gatunków drewna, ale również innych materiałów i surowców. Do jednych z najpopularniejszych w ostatnim czasie, zaliczają się meble technorattanowe. Może to być ciekawe rozwiązanie, szczególnie dla osób, które cenią sobie nowoczesny wygląd, pełen komfort użytkowania, jak i również doskonałą trwałość. Okazuje się, że technorattan pod każdym tym względem wyróżnia się pozytywnymi walorami.

Szlifuj swoje umiejętności

Bardzo często stojąc przed wykonaniem jakiegoś zadania, z którym nigdy nie mieliśmy wcześniej do czynienia, obawiamy się kiepskich rezultatów. Rzeczywiście nasze pierwsze meble wykonane z drewna, mogą pozostawiać wiele do życzenia. Wszystko jednak będzie zależeć w dużej mierze od tego, czy się poddamy, czy nie. Warto zatem dać sobie przynajmniej kilka szans. W końcu za każdym razem będziemy widzieli coraz lepsze rezultaty. Jeżeli jednak stwierdzimy, że nie mamy czasu na eksperymentowanie lub po prostu nie jesteśmy w stanie się przekonać do tego, iż swoje umiejętności związane z majsterkowaniem można rozwinąć, w każdej chwili możemy skorzystać z wyjścia awaryjnego. Już wiemy, że mowa była po prostu o zakupie gotowych mebli ogrodowych.

To może Cię także zainteresować:
"Zielony Zakątek" ma 60 lat
Drewniany domek dla dużych i małych
65 lat ROD im. Mikołaja Kopernika w Zbąszyniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: ogrodolandia

Komentarze