Jacek Bogusławski z wizytą w powiecie nowotomyskim

09.02.2021

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #szatnia   #inwestycja   #wizyta   #zbąszyń   #nowy tomyśl   

W piątek, 6 lutego powiat nowotomyski odwiedził Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski. Celem wizyty było zapoznanie się z efektem robót budowlanych polegających na stworzeniu komfortowego zaplecza szatniowo-sanitarnego przy pomieszczeniach treningowych, zlokalizowanych w budynku należącym do Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu.

 

Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Nowotomyski dzięki wsparciu finansowemu Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Szatnia na medal". Projekt zakładał zaadoptowanie niezagospodarowanej przestrzeni magazynowej na potrzeby utworzenia szatni damskiej oraz męskiej z pełnym zapleczem sanitarnym. 

W pozostałej części wydzielono pomieszczenie grupowe oraz niewielką przestrzeń magazynową, pozwalającą na odpowiednie przechowywanie sprzętu sportowego. Aby umożliwić osobom z niepełnosprawnością ruchową korzystanie z szatni, w ramach zadania wykonano także podjazd dla wózków inwalidzkich. Zmiana sposobu użytkowania tej części budynku wymagała szerokiego zakresu robót budowlanych i instalatorskich oraz dużych nakładów finansowych. 

Prace trwały od początku sierpnia i zakończyły się 15 grudnia 2020 roku, a z początkiem nowego roku z obiektu mogą już korzystać zarówno uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu jak i lokalne kluby sportowe. 

Całkowita wartość zadania wyniosła 379.257,43 zł, z czego 100.000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego. 

Dodatkowo Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Jacek Bogusławski zapoznał się także ze specyfiką działalności nowotomyskiej fabryki narzędzi chirurgicznych Aesculap Chifa, w którym odbywa się praktyczna nauka zawodu uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu. 

W ostatnim czasie Powiat Nowotomyski uzyskał informację o przyznaniu dofinansowania w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na projekt obejmujący kompleksową modernizację i wyposażenie pomieszczeń warsztatowych w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu, a także doposażenie pracowni zawodowych w Zespole Szkół nr 2 w Nowym Tomyślu oraz Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance.

Inwestycja ta jest bardzo potrzebna, aby uczniowie kształcący się na kierunkach zawodowych mieli możliwość nauki na nowoczesnym sprzęcie, porównywalnym do tego, którego używać będą po podjęciu pracy. Otrzymane dofinansowanie z pewnością pozwoli na podniesienie jakości kształcenia i stworzenie warsztatów oraz pracowni zawodowych na miarę XXI wieku. 

Wizytę Pan Jacek Bogusławski zakończył w Powiatowym Centrum Sportu, gdzie dyrektor Jakub Skrzypczak przedstawił efekt ostatniej inwestycji, jaką była rozbudowa Powiatowego Centrum Sportu. 

W spotkaniu udział wzięli: starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wicestarosta nowotomyski Marcin Brambor, Przewodniczący Komisji Edukacji, Zdrowia, Sportu, Kultury i Polityki Społecznej Jacek Pieprzyk, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Tomyślu Łukasz Frański, skarbnik powiatu nowotomyskiego Barbara Golon, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu Jakub Skrzypczak, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu Bogusław Pietrusiewicz oraz burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński.


To może Cię także zainteresować:
Edukacja Lubasz zaprasza na wirtualny spacer po szkole
Uroczyste otwarcie Kina Obra
Tragiczny pożar w centrum Nowego Tomyśla

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek

Komentarze