IV Bieg z Motylem

11.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #nowy tomyśl   

W niedzielę, 9 kwietnia spod budynku szkoły podstawowej w Borui Kościelnej wystartowali biegacze oraz nordic walkerzy, którzy wzięli udział w czwartej edycji 10-cio kilometrowego "Biegu z Motylem", który prowadził malowniczymi zakątkami Borui Kościelnej, Borui Nowej i Jastrzębska. Poza głównym biegiem odbyła się również rywalizacja dzieci i młodzieży.

 

Czwartą edycję Biegu z Motylem wygrał Piotr Humerski z Goździchowa. Na pokonanie wyznaczonej przez organizatorów, dziesięciokilometrowej trasy potrzebował zaledwie 36 minut i jednej sekundy. Minutę później na mecie pojawił się Paweł Jankowiak z Paproci, a trzeci był Szczepan Kogut z Żagania.

Wśród kobiet, najszybsza była Iwona Maciąg z Bolewic, która to w klasyfikacji generalnej uplasowała się na 27 miejscu. Drugie miejsce zajęła Kamila Bielawa , a trzecie Agnieszka Jarnót ze Starego Tomyśla.

Bieg Nordic Walking, który odbywał się na dystansie 5 kilometrów wygrała Alina Jasińska z Nowego Tomyśla. Drugie miejsce Izabela Lotka ze Starego Tomyśla, a trzecie Jakub Lotka również ze Starego Tomyśla.

Łącznie na starcie spotkało się 149 zawodników. Patronat nad wydarzeniem sprawował m. in. Powiat Nowotomyski. Uczestnikom biegu kibicowali włodarze powiatu nowotomyskiego – starosta Ireneusz Kozecki oraz wicestarosta Tomasz Kuczyński, którzy najlepszym wręczali okolicznościowe medale i puchary.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Kamil Kałek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze