Groźny wypadek na obwodnicy Lwówka

11.12.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #policja   #wypadek   #auto   #obwodnica   #lwówek   

W piątek 11 grudnia 2020 roku o godz. 11:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Tomyślu wpłynęło z Centrum Powiadamiania Ratunkowego zgłoszenie o wypadku na drodze krajowej 92 w okolicach Lwówka.

 

Po dojeździe pierwszych zastępów straży pożarnej na miejscu wypadku działał już Zespół Ratownictwa Medycznego z Pniew. Samochód Mercedes Sprinter typu auto laweta wjechał w tył stojącego przed sygnalizatorem świetlnym zestawu ciągnika siodłowego z naczepą. Naczepa samochodu ciężarowego była pusta, co w pewien sposób ułatwiło działania strażakom. Aby uwolnić kierowcę auto lawety trzeba było podnieść naczepę na poduszkach pneumatycznych, a następnie przy użyciu liny stalowej i wyciągarki wyjąć zmiażdżoną kabinę spod naczepy. Następnie korzystając z narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do przytomnego kierowcy auto lawety. Po uwolnieniu ranny kierowca został przekazany ZRM, gdzie po przeprowadzonym badaniu zdecydowano o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala w Nowym Tomyślu, a wcześniej zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został odwołany. Pomimo, że w początkowej fazie działań kierowca ciężarówki nie zgłaszał żadnych dolegliwości, to jednak chwilę później uskarżał się na ból głowy oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym, w związku z powyższym na miejsce ponownie zadysponowano kartkę pogotowia ratunkowego, która po dojeździe oraz przebadaniu zabrała mężczyznę do szpitala w Nowym Tomyślu.

Podczas prowadzonych działań ruch na DK92 był całkowicie wstrzymany, a w późniejszej fazie odbywał się wahadłowo. 

W działaniach udział brały zastępy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Lwówek, OSP Miedzichowo oraz OSP Bolewice.


To może Cię także zainteresować:
Tragiczny pożar w centrum Nowego Tomyśla
Pożar kotłowni w Chmielinku
Pożar zboża w przenośniku kubełkowym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie i zdjęcia: kpt. Damian Żukrowski

Komentarze