Gmina Miedzichowo obchodziła rocznicę Święta Niepodległości

12.11.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#historia   #pamięć   #niepodległość   #miedzichowo   

W środę 11 listopada 2020 roku w Kościele Parafialnym pw. Chrystusa Króla w Bolewicach odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Na początku Mszy głos zabrał Wójt Gminy Miedzichowo dr Stanisław Piechota, który przypomniał jak ważna i cenna powinna być dla nas wolność i niepodległość oraz jedność i zgoda w naszym kraju.

 

Po przemówieniu odbył się koncert patriotyczny w wykonaniu Juli Ruta - „Dziewczyna z granatem”, Marceliny Molenda - „Rozkwitały pąki białych róż” oraz Marty Pikuły - „Mury". Dziewczyny uczestniczą w warsztatach muzycznych w Bolewicach, które prowadzi Pani Cecylia Ślusarz. Po Mszy Św. wszyscy zebrani przeszli pod pomnik, gdzie został odśpiewany hymn. Po hymnie delegacja Samorządu Gminy Miedzichowo złożyła wiązankę pod pomnikiem jako hołd dla tych wszystkich, którym zawdzięczamy Wolność i Niepodległość.


To może Cię także zainteresować:
Wypadek na A2
Zakończono przebudowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych
Delegacja władz samorządowych złożyła wiązankę kwiatów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl

Komentarze