Debata społeczna w Nowym Tomyślu

14.11.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #debata   #bezpieczeństwo   #nowy tomyśl   

W środę 6 listopada br. o godzinie 17:00 na sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Nowym Tomyślu odbyła się powiatowa debata społeczna, która poświęcona była szeroko rozumianemu bezpieczeństwu. Spotkanie to miało na celu zdiagnozowanie problemów i oczekiwań społeczeństwa.

 

W zorganizowanej debacie z ramienia nowotomyskiej Policji udział wzięli: Komendant Powiatowy Policji w Nowym Tomyślu insp. Jarosław Żurek, Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Arkadiusz Pelc, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Mariusz Piosik oraz Dzielnicowi z rejonu nowotomyskiego. 

Wśród zebranych nie zabrakło również Zastępcy Burmistrza Nowego Tomyśla Pani Grażyny Pogonowskiej, Burmistrza Zbąszynia Pana Tomasza Kurasińskiego, Zastępcy Burmistrza Opalenicy Pana Pawła Jakubowskiego, przedstawicieli Rady Miejskiej, a także przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu Pana Andrzeja Łacińskiego. 

Podczas debaty przypomniano narzędzia komunikowania się z Policją, do których należy m.in. aplikacja mobilna „Moja Komenda”. Ponadto omówiono funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przedstawiono także analizę stanu bezpieczeństwa na drogach powiatu nowotomyskiego. 

W dalszej części debaty mieszkańcy zgłaszali swoje problemy i wnioski mogące wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. 

Debaty mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają także na wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu będą mogły zostać wypracowane wspólnie metody ich eliminowania.


To może Cię także zainteresować:
Plaga pożarów w okolicach Nowego Tomyśla
Wypadek w pobliżu komendy
Drugi pożar w tym samym gospodarstwie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPP Nowy Tomyśl

Komentarze