Czarna seria zdarzeń na drogach powiatu nowotomyskiego

23.02.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #policja   #wypadek   #auto   #powiat nowotomyski   

Okres ostatnich dni to wyjątkowo czarna seria zdarzeń na drogach powiatu nowotomyskiego. Seria wypadków rozpoczęła się w piątek, 14 lutego 2020r., o godzinie 12:23.

 

Na 119 kilometrze autostrady A2 w kierunku na Poznań kierujący samochodem marki Skoda Fabia z ogromnym impetem uderzył w barierę energochłonną. Na miejscu zdarzenia interweniowali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Kuślin i OSP Wąsowo. Poszkodowany kierowca z ogólnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu. 

W tym samym dniu o godzinie 22, na 105 kilometrze A2 doszło do kolejnego zdarzenia na autostradzie A2. Tym razem samochód ciężarowy zderza się z osobowym Skoda Superb. Interwencję obsługiwali strażacy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Chrośnica. Na szczęście oprócz rozbitych pojazdów uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń. 

Następnego dnia, 15 lutego 2020 r., o godzinie 22:03 strażacy z jednostki OSP Zbąszyń i OSP Przyprostynia zadysponowani zostali do pożaru samochodu w Przyprostyni na ulicy Cegielnianej. Podróżujące pojazdem trzy osoby zdążyły bezpiecznie opuścić samochód. Niestety pomimo podjętej akcji gaśniczej pożar zdążył strawić przód i wnętrze Opla Vectry. 

Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek, 17 lutego 2020r. około godziny 20:30 w Chrośnicy. Tym razem uszkodzona miska olejowa w samochodzie osobowym była przyczyną zanieczyszczenia drogi na odcinku około 100 metrów. Interweniowali strażacy z miejscowej jednostki OSP. 

W tym samym dniu, po upływie około 20 minut od poprzedniego zdarzenia dyżurny w nowotomyskiej komendzie przyjął kolejne zgłoszenie. W tym przypadku zamontowany w samochodzie system eCall poinformował o wypadku drogowym w okolicach miejscowości Łomnica. Do zdarzenia natychmiast zadysponowani zostali strażacy JRG Nowy Tomyśl i OSP Chrośnica. Po dotarciu na miejsce stwierdzono samochód marki BMW, który uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowała jedna osoba, która nie doznała obrażeń. 

Fatalną serię wypadków drogowych zamyka zdarzenie do którego doszło we wtorek, 18 lutego 2020r. w godzinach rannych. Na ostrym zakręcie drogi wojewódzkiej 305, w miejscowości Boruja Kościelna doszło do przewrócenia się dostawczej ciężarówki przewożącej tekstylia. Kierujący samochód mężczyzna opuścił pojazd o własnych siłach nie doznając żadnych obrażeń. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy z JRG Nowy Tomyśl i OSP Boruja Kościelna.To może Cię także zainteresować:
Kolejny pożar w Starym Tomyślu
Nowotomyscy policjanci odzyskali skradziony samochód
Wypadek na zakrętach drogi wojewódzkiej numer 307

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie i zdjęcia: asp. sztab. Andrzej Łaciński

Komentarze