Czarna seria pożarów leśnych w gminie Miedzichowo trwa

17.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #ogień   #pożar   #las   #miedzichowo   

W tym roku na terenie gminy Miedzichowo odnotowano niepokojący wzrost liczby pożarów na terenach obszarów leśnych. Tylko w ostatnich dwóch miesiącach strażacy aż siedmiokrotnie podejmowali działania gaśnicze w lasach Nadleśnictwa Bolewice.

 

W środę, 17 czerwca 2020r., około godziny 18, w okolicach miejscowości Lubień dziewięć zastępów straży pożarnej z JRG Nowy Tomyśl, OSP Miedzichowo, OSP Bolewice, OSP Jabłonka Stara, OSP Grudna i OSP Bukowiec gasiło pożar młodnika i zrębu, którego obszar objął powierzchnię 37 arów. 

Działania gaśnicze jednostek straży pożarnej zostały wsparte z powietrza przy użyciu samolotu gaśniczego, który dokonał sześć zrzutów wody. 

W trakcie prowadzenia działań gaśniczych po trzech godzinach akcji, w odległości około 200 metrów od pierwszego zdarzenia zlokalizowano drugi pożar, który jeszcze nie zdążył się rozprzestrzenić. Ogień udało się ugasić na powierzchni dwóch arów. Według wstępnych obliczeń przedstawicieli Lasów Państwowych straty wyrządzone przez pożary oszacowano na kwotę około 7 tysięcy złotych. 

Łącznie przy gaszeniu pożarów zaangażowanych było 46 strażaków.


To może Cię także zainteresować:
Transport żywności w Miedzichowie
Uczczono godzinę "W"
Pracowita służba nowotomyskich strażaków

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: KPPSP w Nowym Tomyślu / Opracowanie: asp. sztab. Andrzej Łaciński Zdjęcia: Grzegorz Gaczyński – Nadleśnictwo Bolewice

Komentarze