Chciał oczyścić komin metodą wypalania

15.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #osp   #pożar   #komin   #nowy tomyśl   #powiat nowotomyski   

W czwartkowe popołudnie, 14 lutego 2019r., nowotomyscy strażacy oraz strażacy z jednostki OSP Boruja Kościelna zostali alarmowo zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w Nowym Tomyślu, przy ulicy Szpitalnej.

 

Po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że płonie sadza nagromadzona w przewodzie kominowym. Jeszcze większe nastąpiło zdziwienie, że w budynku było brak pieca centralnego ogrzewania opalanego na paliwo stałe, a właściciel obiektu 83 - letni mężczyzna znajdował się na jego dachu. Przeprowadzone rozpoznanie wykazało, że to właśnie właściciel tego budynku okazał się sprawcą pożaru, który metodą wypalania przy użyciu oleju napędowego, chciał oczyścić przewód kominowy. Wcześniej w budynku zmieniono system ogrzewania na ogrzewanie gazowe. Akcja gaśnicza płonącej sadzy połączona została z ewakuacją leciwego mężczyzny przy użyciu drabiny mechanicznej. Ugaszenie płonącej sadzy i jej wybranie z komina strażakom nie zabrało zbyt dużo czasu. 

Niech ten przykład będzie przestrogą i apelem do wszystkich mieszkańców powiatu, o nie stosowanie takich metod, a czyszczenie kominów proponujemy zlecać fachowcom w tej dziedzinie, czyli pracownikom służby kominiarskiej.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze