Bus uderzył w tył cysterny

17.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#policja   #straż   #wypadek   #cysterna   #kuślin   

W niedzielę, 16 lipca 2017r. w godzinach rannych, na 117 kilometrze autostrady A2, w kierunku Poznania, na wysokości miejscowości Wąsowo, doszło do poważnego wypadku drogowego. W tył cysterny poruszającej się w tym samym kierunku uderzył samochód dostawczy, którym podróżował dorosły mężczyzna oraz dwójka jego dzieci: 6-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec.

 

Pomimo jazdy w tym samym kierunku siła uderzenia była ogromna. Dostawczy Peugeot wbił się w tył naczepy przeznaczonej do przewozu paliw płynnych. Świadkowie zdarzenia natychmiast przystąpili do zaalarmowania służb ratowniczych. Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bolewice, OSP Kuślin, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja i służby autostradowe. Niestety konsekwencją uderzenia w naczepę był pożar pojazdu dostawczego, którego ugaszeniem zajął się kierowca autocysterny przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego. W wyniku pożaru 6-cio letnia dziewczynka doznała znacznych poparzeń ciała, natomiast jej brat doznał złamania nogi i miednicy oraz mniejszych poparzeń ciała. U kierowcy zdiagnozowano uraz klatki piersiowej. Trzyosobowa rodzina, obywatele Holandii zostali przetransportowana do poznańskich szpitali. Cysterna służąca do przewozu paliw płynnych na szczęście była pusta i nie uległa rozszczelnieniu, natomiast kierującemu tym zestawem kierowcy nic się nie stało. Na czas interwencji służ ratowniczych i czynności dochodzeniowych ruch kołowy w kierunku Poznania był wstrzymany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia między innymi poprzez położenie piany ciężkiej pod pojazdami i w komorze silnika samochodu dostawczego, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu do akumulatora przy pomocy narzędzi hydraulicznych w celu odłączenia oraz na usunięciu pozostałości powypadkowych z powierzchni drogi.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Ciężarówka zjechała z pasa autostradowego

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze