Bohaterska postawa nastolatek z Nowego Tomyśla

14.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #pomoc   #zdrowie   #nowy tomyśl   

W miniony piątek dwie uczennice Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, podczas odbywających się zajęć lekcyjnych, zauważyły przez okno słabnącą kobietę na balkonie jednego z bloków. Zaniepokojone tym faktem natychmiast powiadomiły nauczyciela.

 

W piątek 8 lutego br. dwie uczennice w trakcie zajęć w Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. dra Kazimierza Hołogi w Nowym Tomyślu, zauważyły przez okno kobietę, która będąc na balkonie, złapała się za klatkę piersiową, a następnie osunęła się na podłogę. O całej sytuacji powiadomiły niezwłocznie nauczyciela. Z obawy o stan zdrowia wspólnie z opiekunem udały się do mieszkania, w którym przebywała kobieta. Pomimo wielokrotnego pukania, nikt nie otworzył drzwi. Nie zwlekając wezwały na miejsce służby ratunkowe. Na miejsce przybył Zespół Pogotowia Ratunkowego, zastęp Państwowej Straży Pożarnej oraz Policja. W związku z realnym zagrożeniem zdrowia i życia podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania, w którym jak się po chwili okazało nikogo nie było. Jak udało się później ustalić kobieta po odzyskaniu świadomości postanowiła o własnych siłach udać się do lekarza.

Postawa uczennic Weroniki oraz Dominiki jest godna naśladowania i zasługuje na ogromne brawa. Nie bądźmy obojętni w takich sytuacjach. Pamiętajmy, że również w Naszych rękach leży ludzkie życie.


To może Cię także zainteresować:
Heroiczna walka strażaków z pożarem budynku mieszkalnego
Uczniowie z Chmielinka w nowotomyskiej komendzie
Spotkanie z Rzecznikiem Praw Obywatelskich

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowy-tomysl.policja.gov.pl | foto: nowy-tomysl.policja.gov.pl

Komentarze