Aktywne wakacje nowotomyskich ciężarowców

24.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #olimpiada   #nowy tomyśl   

Zawodnicy LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl bardzo aktywnie spędzają wakacje. Poniżej przedstawiamy relację z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i przygotowań do drugiej części sezonu.

 

W poniedziałek, 10 lipca 10 lipca w Siedlcach rozpoczęły się zmagania młodych sztangistów w rywalizacji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i trwały przez trzy dni, do 12 lipca.

LKS "Budowlani - Całus" Nowy Tomyśl, reprezentowało pięciu zawodników i wszyscy zdobyli punkty w ministerialnej rywalizacji dzieci i młodzieży. Punktów tych zdobyli aż 27, co jest bardzo dobrym wynikiem, czego dowodem jest wysokie ósme miejsce w klasyfikacji klubowej. Warto dodać, że startowały 63 kluby i wiele z nich reprezentowała o wiele większa liczba zawodników, niż wystartowało w barwach „Budowlanych – Całus”. Trener Marcin Lampe, powiedział: „zdecydowaliśmy się wystawić tych zawodników, którzy są w stanie zapunktował na tych prestiżowych zawodach. Moje oczekiwania spełniły się i to nawet w nadmiarze, zresztą wyniki zawodników mówią same za siebie. Pewne jest już jedno, znów będziemy klubem sportowym, który dla gminy przyniósł największą liczbę punktów”. Rzeczywiście, analizując start nowotomyślan, można śmiało powiedzieć, że zawody te mogą zaliczyć do bardzo udanych.

Czas letnich wakacji to dla sportowców także czas przygotowań do drugiej części sezonu i tak właśnie jest w przypadku zawodników LKS „Budowlani Całus” Nowy Tomyśl. Pierwszy wakacyjny obóz odbył się w Mroczy, był on głównym etapem przygotowań do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i jak pamiętamy z doniesień poprzedniego tygodnia, na pewno był czasem dobrze przepracowanym. Był to też szczególny wyjazd nowotomyślan, ponieważ obóz ten był finansowany przez PKOL w ramach programu Polskie Nadzieje Olimpijskie.

23 lipca w Zakopanem rozpoczął się obóz Kadry Narodowej do lat 15 i 17 na który powołani zostali Martin Stasik, i dwóch debiutantów: Kacper Przybył i Szymon Lisiak. Obóz jest jednym z ostatnich przygotowań do Mistrzostw Europy Juniorów. Zawody te odbędą się w ostatnim tygodniu września w Kosowie. Kacper. W terminie 25 lipca - 31 lipca na zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików jedzie piątka naszych zawodników: Karina Mańczak, Karol Biłecki, Marcel Mohder, Cyprian Boch, oraz Mateusz Szczepaniak.

Trener kadry olimpijskiej oczywiście powołał Patrycję Piechowiak na sierpniowy obóz. Przepracowany tam czas ma zaowocować podczas Uniwersiady w Tajpei, gdzie będzie startować nasza olimpijka. Nie będzie również próżnować kadra narodowa juniorek do lat 20. Miedzy 6-19 sierpnia do COS Giżycko na to zgrupowanie pojedzie Paulina Kudłaszyk, która po ostatnich dobrych startach, brana jest pod uwagę na wyjazd na Mistrzostwa Europy w tej grupie wiekowej.

Dla zawodników nie wyjeżdżających na obozy oraz grupy wiekowej 7 – 12 lat (wieloboje atletyczne), w pierwszej połowie sierpnia (przez dziesięć dni) w Młodzieżowym Centrum Podnoszenia Ciężarów w Nowym Tomyślu zorganizowany zostanie obóz dochodzeniowy. Zawodnicy będą trenowali dwa razy dziennie, każdy z nich codziennie zje również obiad w restauracji Kopernik. Obóz ten jest również finansowany z programu PKOL.

Obozowe wakacje „Budowlanych – Całus” zakończą się drugim zgrupowaniem kadry wojewódzkiej młodzików w Łężeczkach i będą trwały od 25.08 do 31.08. Na obóz ten pojedzie piątka naszych zawodników w wieku 13 – 15 lat i będą to: Roksana Walkowiak, Kornelia Dolewa, Karina Mańczak, Kacper Przybył i Szymon Lisiak.

Jak widzimy wakacje to dla młodych zawodników nie tylko odpoczynek od szkolnych obowiązków, ale również ważny i intensywny czas przygotowań do bardzo ważnych zawodów sportowych. Jeszcze w tym roku nasi zawodnicy, mają szansę wystartować w kilku najważniejszych międzynarodowych imprezach sportowych. Oczywiście nie zabraknie też rywalizacji na polskich pomostach. Znając profesjonalne podejście zawodników i trenerów klubu, oraz ich zaangażowanie i sportową wole walki, liczymy że wakacyjne przygotowania przyniosą realne korzyści w postaci medali w najważniejszych startach w Polsce i zagranicą.

 

To może Cię także zainteresować:
Ślizgi i niebezpieczny poranek na nowotomyskich drogach
Uderzył w drzewo na niebezpiecznym zakręcie
Pirat drogowy z Buku w rękach nowotomyskich policjantów

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Kamil Kałek | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze