99 rocznica Przyłączenia Zbąszynia do Macierzy

27.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rocznica   #historia   #zbąszyń   

W czwartek, 17 stycznia w Zbąszyniu odbyły się uroczystości związane z 99 rocznicą Powrotu Zbąszynia do Macierzy. Podczas uroczystości odsłonięta została tablica upamiętniająca Powstańców Wielkopolskich z Perzyn.

 

Z tej okazji w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej odprawiona została msza święta, której przewodniczył biskup Grzegorz Balcerek. Na zakończenie w Filharmonii Folkloru Polskiego w Zbąszyniu odbył się koncert podczas którego zaprezentowała się młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Zbąszyniu oraz zespół wokalny „Pauza”. 

W wydarzeniu uczestniczyli Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego Krzysztof Grabowski, starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, wiceburmistrz Zbąszynia Marek Orzechowski, a także delegacje stowarzyszeń, poczty sztandarowe oraz mieszkańcy gminy Zbąszyń.


To może Cię także zainteresować:
100 rocznica Boju o Miedzichowo
Uroczysta msza św. za Bohaterów
Uczcili pamięć pomordowanych

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Krystian Dybek | foto: powiatnowotomyski.pl, FB - Powiat Nowotomyski

Komentarze