5. Turniej Tenisa Ziemnego im. Stanisława Kluja

16.06.2020

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #turniej   #tenis ziemny   #zbąszyń   

Wróciły imprezy sportowe w Zbąszyniu! Po prawie czterech miesiącach przerwy mogliśmy się w końcu spotkać na wydarzeniu przygotowanym przez Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji dla amatorów sportu. W sobotę, 13 czerwca, na kortach przy ulicy 17 Stycznia rozegrany został 5. Turniej Tenisa Ziemnego imienia Stanisława Kluja, wielkiego propagatora tej dyscypliny w naszym mieście. Turniej tradycyjnie miał charakter otwarty, mógł wziąć w nim udział każdy sympatyk tenisa.

 

Popularność tenisa w ostatnich latach wśród mieszkańców naszej gminy znowu rośnie, również dzięki możliwości i warunkom do jego amatorskiego uprawiania. Dzięki dobrym warunkom do rozgrywania zawodów na starcie zawsze stawia się kilkunastu graczy. Tym razem o zwycięstwo walczyło 13 tenisistów, w tym przedstawiciele Babimostu, Nowego Tomyśla i Wolsztyna. 

We współorganizację imprezy włączyła się rodzina zbąszyńskiego działacza, synowie Andrzej i Piotr Kluj, którzy przez cały czas trwania imprezy dopingowali zawodników. Otwarcia turnieju dokonał Tomasz Kurasiński, Burmistrz Zbąszynia wyrażając radość z powrotu sportowego życia na nasze obiekty po przerwie spowodowanej pandemią. Życzył wszystkim jak najlepszych wyników, zapraszając na kolejne imprezy tenisowe do Zbąszynia. 

Zawodnicy rozgrywali turniej systemem pucharowym dlatego nikt od samego początku nie szczędził sił. Na podstawie ubiegłorocznego rankingu rozstawionych zostało czterech tenisistów, z największą liczbą zgromadzonych punktów: Adrian Najbor, Dariusz Cierzniak, Krzysztof Śmiergała i Artur Kasiński. Zawodnicy rozgrywali swoje pojedynki w pełnym słońcu i wysokiej temperaturze od pierwszych pojedynków, co stanowiło dodatkowe wyzwanie. Takie warunki towarzyszyły nam do ostatniej piłki, co nie przeszkodziło obejrzeć wielu dobrych, zaciętych pojedynków oraz ciekawych wymian. W tych niełatwych warunkach najlepiej radziło sobie w sobotę trzech spośród rozstawionych tego dnia zawodników, do których dołączył Filip Fujak. W meczu o trzecie miejsce Krzysztof Śmiergała wyraźnie pokonał Filipa Fujaka. W najważniejszym pojedynku Adrian Najbor wygrał z Dariuszem Cierzniakiem zdobywając kolejny puchar do swojej kolekcji oraz pierwsze punkty do tegorocznego rankingu. 

Klasyfikacja końcowa: 

1. Adrian Najbor, Zbąszyń

2. Darisz Cierzniak, Wolsztyn 

3. Krzysztof Śmiergała, Zbąszyń 

4. Filip Fujak, Stefanowo. 


Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach na naszych kortach, najbliższy turniej „Powitanie Lata” już w sobotę, 4 lipca. Mamy nadzieję, że frekwencja w zawodach będzie równie wysoka. Zachęcamy wszystkich do udziału w pozostałych imprezach plenerowych, ich głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i czynne spędzanie wolnego czasu.


Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji


To może Cię także zainteresować:
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zbąszyniu
KOSZarek camp
Będzie odbudowa zniszczonych jazów na rzece Obrze

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl

Komentarze