34. Otwarte Mistrzostwa Zbąszynia w Tenisie Ziemnym

09.09.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #mistrzostwa   #tenis ziemny   #zbąszyń   

Wiemy już kto jest Mistrzem Zbąszynia w Tenisie Ziemnym 2019 roku. O ten tytuł, na kortach przy ulicy 17 Stycznia, walczyło w sobotę, 31 sierpnia, ośmiu zawodników. Gościliśmy w tym dniu nie tylko zbąszyńskich tenisistów, na starcie stanęli bowiem także zawodnicy z Babimostu, Międzyrzecza, Reklinka, Wolsztyna oraz Zbąszynka.

 

Impreza rozpoczęła się od, krótkiego otwarcia, w którym przedstawiono ideę zawodów, których inicjatorem przed laty był Stanisław Kluj długoletni działacz i Prezes ogniska TKKF "Łabędź" w Zbąszyniu. Omówiono również system rozgrywek. 

Decyzją organizatorów rozstawieni w sobotnim turnieju zostali dwaj zawodnicy, Adrian Najbor i Łukasz Ziębakowski, zajmujący czołowe miejsca w tegorocznym rankingu tenisowym Zbąszynia. 

Walkę o tytuł mistrza Zbąszynia rozpoczęły gry w dwóch grupach, w których zawodnicy walczyli systemem każdy z każdym o miejsca premiowane do dalszych gier. Po zakończeniu dwunastu spotkań grupowych, po dwóch najlepszych tenisistów z każdej grupy uzyskało awans do spotkań półfinałowych, które decydowały o najważniejszych miejscach całego turnieju.

W pierwszym półfinale spotkali się Adrian Najbor /Zbaszyń/ i Łukasz Ziębakowski /Zbąszynek/. Lepszy okazał się Adrian Najbor pokonując rywala 6:4, 6:3. Drugi półfinał rozstrzygnął na swoją korzyść Artur Kasiński /Zbaszyń/ pokonując Michała Chocimkę /Międzyrzecz/ 6:2, 6:2. W meczu finałowym oglądaliśmy dwóch Zbąszyniaków. Adrian Najbor wyraźnie pokonał w nim Artura Kasińskiego zostając tym samym po raz trzeci Mistrzem Zbąszynia, trzecie miejsce w turnieju zajął Łukasz Ziębakowski ze Zbąszynka. 

Organizatorem 34 już turnieju o Mistrzostwo Zbąszynia było Zbąszyńskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji, nad sprawnym przebiegiem czuwali animatorzy sportu, Łukasz Krzyżański i Łukasz Woźny. Był to zarazem czwarty i ostatni w tym sezonie turniej tenisa ziemnego na zbąszyńskich kortach. Miłośników tenisa zapraszamy do rywalizacji w pierwszy majowy weekend 2020 roku. Do tego czasu można oczywiście szlifować formę i grać rekreacyjnie na kortach przy ulicy 17- Stycznia, które są dostępne dla wszystkich.


To może Cię także zainteresować:
Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zbąszyniu
KOSZarek camp
5. Turniej Tenisa Ziemnego im. Stanisława Kluja

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: serwis.zbaszyn.pl / Informacja:Zbąszyńskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji

Komentarze