„Staszic” wśród najlepszych szkół w Wielkopolsce

27.01.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#szkoła   #uczeń   #ranking   #nowy tomyśl   

W piątek, 11 stycznia 2019 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta Gala Wielkopolskiego Rankingu Liceów i Techników - „Perspektywy 2019”. Do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawicie dwudziestu najlepszych szkół w Wielkopolsce – 10 najlepszych techników i 10 liceów ogólnokształcących. Powiat Nowotomyski reprezentowany był przez dyrektora Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Nowym Tomyślu – Łukasza Frańskiego.

 

Nowotomyski „Staszic” zajął 5 miejsce w Wielkopolsce wśród techników oraz 75 miejsce w Polsce. Natomiast w rankingu maturalnym został sklasyfikowany na 36 miejscu. Skutkowało to otrzymaniem „Złotej Tarczy”. W rankingu tym przeanalizowano wyniki 1731 techników w Polsce. 

Bardzo wysokie 46 miejsce zajęło również Liceum Ogólnokształcące ze „Staszica”, które jako jedyne liceum ogólnokształcące z Powiatu Nowotomyskiego zostało sklasyfikowane wśród 50 najlepszych w Wielkopolsce, otrzymując „Brązową Tarczę”. W historii szkoły były to 7 i 8 tarcza dla nowotomyskiego „Staszica”, który jest wyróżniany w tym prestiżowym rankingu nieprzerwanie od 7 lat. 

Satysfakcji tej nie krył dyrektor szkoły Łukasz Frański, który podczas gali, w obecności Wielkopolskiego Kuratora Oświaty p. Elżbiety Leszczyńskiej, odebrał honorowy dyplom. Dyplom wręczony został przez prorektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – profesora Tadeusza Wallasa oraz Magdalenę Rulską – dyrektor marketingu „Perspektyw”.


To może Cię także zainteresować:
Chciał oczyścić komin metodą wypalania
Bohaterska postawa nastolatek z Nowego Tomyśla
Wspólne działania poświęcone osobom bezdomnym

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Marzena Matusiak | foto: powiatnowotomyski.pl

Komentarze