Pierwsze półki plenerowe z książkami w Bolewicach

19.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#książka   #bolewice   #miedzichowo   

Na przystanku PKS w Bolewicach w piątek 12 maja 2017 r. w ramach projektu „Biblioteka w plenerze – nauka przez czytanie, zajęcia edukacyjne”, który dofinansowany został w 9 edycji konkursu grantowego „Na dobry początek”, ogłoszonego przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego, zawieszona została pierwsza półka plenerowa z książkami.

 

Tego dnia o godz. 10.00 na oficjalnym otwarciu gościli: wójt Gminy Miedzichowo - Stanisław Piechota, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedzichowie - Anna Plewa, Alina Frańska- koordynator projektu, Anna Kowala – pełnomocnik wójta do spraw profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii, Natalia Hybsz – pracownik Nadleśnictwa Bolewice oraz beneficjenci projektu, uczniowie klasy O i I z Zespołu Szkół w Bolewicach z wychowawcami.

Półka plenerowa była jednym z działań projektu „Biblioteka w plenerze – nauka przez czytanie, zajęcia edukacyjne”, partnerami projektu są Urząd Gminy Miedzichowo, oraz Nadleśnictwo Bolewice. Odtąd, idąc śladem wielu innych dużych miast polskich, będzie można wypożyczać i czytać książki bez żadnych formalności. Taka forma promocji czytelnictwa nazywa się Bookcrossingiem. Polega ona na przekazywaniu książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, lub utworzonych w tym celu półkach, każdy może książkę zabrać, przeczytać i przekazać dalej. Jeśli ktoś chce pozbyć się książki, może ją również zostawić na półce.

Pomysł na półki plenerowe w kształcie plastrów miodu zaproponowała projektantka wnętrz, mgr sztuki - Ewa Łodyga, wykonał je Andrzej Szukała właściciel firmy stolarskiej z Bolewic.

Niebawem kolejne półki z książkami pojawią się w różnych miejscach w Bolewicach, które dofinansowane zostaną ze środków Gminnej Komisji rozwiązywania problemów alkoholowych w Miedzichowie, oraz ze środków Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedzichowie.

Było to ostatnie działanie w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem: Biblioteka. Oczywiście!

 

To może Cię także zainteresować:
Delegacja samorządowa z Ukrainy w Miedzichowie
Wycieczka do Bornego Sulinowa
Miedzichowskie Grzybobranie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze