Przedszkolaki ze „Słoneczka” odwiedziły strażaków

19.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#straż   #przedszkole   #nowy tomyśl   

W środę, 17 maja 2017r., w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu odwiedziły przedszkolaki z przedszkola „Słoneczko ”w Nowym Tomyślu.

 

Dla tych najmłodszych sympatyków pożarnictwa nowotomyscy strażacy przygotowali wiele atrakcji. Odbył się alarmowy wyjazd jednego zastępu gaśniczego oraz mini pokaz działań gaśniczych. Strażacy zademonstrowali umiejętności udzielenia kwalifikowane pierwszej pomocy oraz przeprowadzili pogadankę na temat alarmowania służb ratowniczych i najczęstszych przyczyn powstawania pożarów. Każdy z uczestników spotkania miał okazję założenie prawdziwego umundurowania specjalnego oraz hełmu strażackiego, a także zajęcia miejsca w kabinie załogi pojazdu pożarniczego. Był to dzień pełen wrażeń, który młodym ludziom na długo pozostanie w pamięci.

 

To może Cię także zainteresować:
Dachowanie o poranku
Powstaje kolejny odcinek kanalizacji sanitarnej
Koncert dla nauczycieli

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl | foto: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Komentarze