Rozpoczęło się VII Święto Jeziora

31.07.2017

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#święto jeziora   #sport   #pływanie   #strzelanie   #boks   #plaża   #zbąszyń

Zawody Pływackie o Puchar Błędna rozgrywane w ramach Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym rozpoczęły siódmą edycję zbąszyńskiego Święta Jeziora.

Zawodnicy, jak co roku, wystartowali na dwóch dystansach, 1800 metrów i 3000 metrów. W kategorii zbąszyniaków na dystansie 1800 metrów zwyciężył Andrzej Górliński, miejsce drugie zajął Tomasz Kurasiński, na trzecim miejscu podium uplasował się Łukasz Łakomy. Kolejni w tej kategorii dopłynęli: Przemysław Fleischer, Krzysztof Pawłowski, Dawid Dembowski, Miłosz Sobczak oraz Maciej Sołtysik. Na dystansie 3000 metrów w kategorii Open Kobiet zwyciężyła Agata Czechyra z KS Warta Poznań, wyprzedzając Natalię Wiśniewską także z KS Warta Poznań, która zajęła drugie miejsce oraz Zuzannę Rotter z UKS Jedynka Kórnik (miejsce III). W kategorii Open Mężczyzn zwyciężył Sebastian Urbaniak reprezentujący Wartę Poznań, jako drugi dopłynął Krzysztof Krzak z Warszawy, miejsce trzecie zajął Mateusz Piechocki reprezentujący klub Wodnik Wolsztyn.

W godzinach popołudniowych odbył się turniej strzelecki z broni pneumatycznej organizowany przez Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Zbąszyniu. W kategorii dziecięcej zwyciężył Kasper Tobys, miejsce drugie zajął Jakub Peda, miejsce trzecie natomiast Zuzanna Wachowska. W kategorii kobiet zwyciężyła Dorota Kubiak, miejsce drugie zajęła Małgorzata Wachowska, miejsce trzecie Renata Łakoma. Wśród panów najlepszy był Tomasz Nawotnik, miejsce drugie zajął Dawid Dembowski, miejsce trzecie Maciej Tobys. Pierwszy dzień świętowania nad jeziorem to także zabawy bokserskie dla dzieci, instruktorem zajęć był Zbigniew Akonom – prezes sekcji bokserskiej KS Obra Zbąszyń. Zajęcia bokserskie na plażowym piasku należą do jednej z ulubionych aktywności dla dzieci podczas Święta Jeziora, szczególnie gdy pojawiają się rękawice bokserskie i możliwość sprawdzenia swojej siły ciosu na trenerze.