IV GWiNT Ultra Cross

18.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #bieg   #nowy tomyśl   

W dniach 12-13 maja odbyła się czwarta edycja imprezy biegowej - GWiNT Ultra Cross. Jest to pierwszy zorganizowany w Wielkopolsce ultramaraton o charakterze przełajowym. Trasa biegu prowadziła drogami nieutwardzonymi, w przeważającej mierze duktami i ścieżkami leśnymi. Odcinki asfaltowe ograniczone były do niezbędnego minimum. Nazwa GWiNT wzięła się do pierwszych liter w nazwach trzech powiatów - grodziskiego, wolsztyńskiego i nowotomyskiego - przez które przebiega trasa ultramaratonu. Poza tym w Grodzisku, Wolsztynie i Nowym Tomyślu zlokalizowane był najważniejsze punkty na trasie biegu - starty oraz meta.

 

Uczestnicy mieli do wyboru jeden z trzech dystansów:

55 km - mini GWiNT,

110 km - normal GWiNT,

100 mil (161 km) - super GWiNT.

Dla wszystkich zawodników, bez względu na dystans, który chcą pokonać, zorganizowana była jedna meta. Z kolei starty zlokalizowane były w różnych miejscowościach. Z myślą i bezpieczeństwie i wygodzie biegaczy zorganizowanych zostało na całej liczącej 100 mil trasie przynajmniej 9 punktów kontrolno - odżywczych. Ponadto na punktach dyżurował osoby kompetentne w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wyposażone w niezbędny sprzęt ratowniczy.

Celem organizatorów, obok zapewnienia zawodnikom jak najlepszych warunków rywalizacji sportowej, było pokazanie uroków i piękna środkowo - zachodniej części Wielkopolski - malowniczych lasów, urokliwych miasteczek oraz otwartych i gościnnych mieszkańców. Na mecie GWINT-a obecny był starosta nowotomyski Ireneusz Kozecki, który jako jeden z partnerów ultramaratonu dokonał dekoracji zwycięzców.

 

To może Cię także zainteresować:
Dachowanie o poranku
Powstaje kolejny odcinek kanalizacji sanitarnej
Turniej piłki nożnej dla GLPN o puchar Burmistrza Zbąszynia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: powiatnowotomyski.pl / Kamil Kałek | powiatnowotomyski.pl

Komentarze