Sukces KAJAKtywnych

11.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#sport   #kajak   #kajakarz   #spływ   #nowy tomyśl   

Miło nam oficjalnie poinformować, że Nowy Tomyśl od 1 maja 2017r. posiada bezpośrednie połączenie drogą wodną z Bałtykiem.

 

Na wstępie dziękujemy wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, dopingowali i wspierali nas oraz śledzili naszą eskapadę. Zgodnie z planami 22 kwietnia, chwilę po 8 rano pożegnaliśmy zgromadzonych na starcie, wsiedliśmy w kajaki i ruszyliśmy rz. Szarką w kierunku morza. Planowaliśmy, że średnio każdego dnia pokonamy ok 40 km i plan ten realizujemy w 100% - w ciągu 10 dni przepływamy w sumie ponad 430 km dopływając do mostu w Dziwnowie. Niestety ze względu na bardzo silny wiatr postanawiamy nie ryzykować i nie wpływamy na sam Bałtyk (wcześniejsze doświadczenia nauczyły nas pokory do wiatru i wody).

Co do samego spływu to w sumie zaliczamy aż 6 rzek: Szarkę, Obrę, Paklicę (podpływamy pod prąd na Zamek Królewski w Międzyrzeczu), Wartę, Odrę i Dziwną (naprawdę dziwną). Był to nasz pierwszy tak długi spływ, ale już w jego trakcie postanawiamy, że nie ostatni to co zobaczyliśmy, to co przeżyliśmy na długo zapadnie w naszej pamięci.

Jakub Konieczny (KAJAKtywni)

 

To może Cię także zainteresować:
Dachowanie o poranku
Powstaje kolejny odcinek kanalizacji sanitarnej
Turniej piłki nożnej dla GLPN o puchar Burmistrza Zbąszynia

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. | źródło: nowytomysl.pl / Ryszard Ratajczak | foto: nowytomysl.pl

Komentarze